Valná hromada 31.12.2023 od 17:00 v kulturním domě

Bývalý starosta SDH Slup Antonín Hrbáček obdržel titul Zasloužilý hasič

Dne 11. 11. 2021 v Centru hasičského hnutí v Přibyslavi proběhlo předávání nejvyššího možného vyznamenání, titulu „Zasloužilý hasič“. Předávání se ujal čestný starosta SH ČMS Jan Slámečka, čestný náměstek starosty SH ČMS Lubomír Janeba a čestný náměstek starosty SH ČMS a vedoucí aktivu Zasloužilých hasičů Josef Netík.

Návrh na udělení titulu Zasloužilý hasič pro Antonína Hrbáčka za jeho celoživotní přínos pro dobrovolné hasiče zejména pak pro SDH Slup schválil výkoný výbor SDH Slup dne 2.1.2021.

Video z předávání titulů: https://youtu.be/lwXNuzhVOHU?t=1788

Statut čestných vyznamenání a titulů SH ČMS:

Zasloužilý hasič je výběrové vyznamenání, které se uděluje jen členům – hasičům, kteří svou celoživotní prací přispěli k rozvoji dobrovolného hasičstva. Uděluje se nejdříve po 5 letech po udělení medaile Za mimořádné zásluhy při dodržení délky 40 let členství a dovršení 65 let věku. Na návrh SDH po vyjádření OSH a KSH uděluje titul výkonný výbor SH ČMS. Při předání titulu je člen zapsán do Pamětní knihy ZH. Výrazem titulu je medaile, diplom a klopový odznak.

Foto: Václav Kondler, starosta OSH Znojmo

Děti z mateřské školy navštívily hasičárnu

Dne 6.5.2015 navštívily děti z mateřské školy hasičárnu a fotbalové hřiště. Nejdříve si opekly špekáčky, poté vyzkoušely fotbalový trenink a nakonec si prohlídly a vyzkoušely hasičskou výzbroj, výstroj a techniku. Na závěr si zastříkaly hasičskými proudnicemi.

Foto: p.ředitelka Sapíková, další foto na stránkách obce Slup

Svěcení hasičského vozidla v Oleksovicích

Dne 2.5.2015 se 3 členové Sboru dobrovolných hasičů ze Slupi zúčastnili svěcení hasičského vozidla v Oleksovicích.

Cvičení hasičů s vrtulníkem

Dne 1.9.2014 proběhlo na letiši ve Znojmě cvičení HZS Znojmo a dalších dobrovolných jendotek z blízkého okolí, ve spolupráci s policejním vrtulníkem.

Jednalo se o nácvik plnění bambi vaku. Při vlastním plnění se vystřídali všechny přítomné jednotky včetně jednotky ze Slupi.

Medaile pro slupského hasiče

Dne 27.9.2013 při příležitosti návštěvy Jihomoravského kraje, předal prezident ČR ve Vyškově ocenění několika dobrovolným hasičům. Mezi oceněnými hasiči byl i člen SDH Slup Martin Feranec. Hasiči byli oceněni bronzovou záslužnou medailí Jihomoravského kraje.

Foto:

Dne 18. 8. 2011 byla nainstalována nová dřevěná socha sv. Floriána do staré hasičské zbrojnice.

Dne 19. 5. 2011 proběhl v naší obci sběr elektrického odpadu, o který se postar SDH Slup

Technická pomoc při demoličních pracích dne 11. 4. 2009 na rohu ulice Pražská a Přímětická ve Znojmě.

Další info na:

www.znojemsky.denik.cz

www.ct24.cz

Dne 5. 4. 2009 v 9:00 proběhl výcvik pilařů spojený s kácením stromů u kostela.